ارتودنسی قبل و بعد از نصب بریس چقدر متفاوت است؟ در تصاویر ارتودنسی قبل و بعد از بریس، افراد می توانند نحوه عملکرد این روش درمان ارتودنسی را در عمل ببینند. بریس ها اساسا از فشار ملایم و ثابت برای انتقال دندان ها به موقعیت صحیح استفاده می کنند. از آنجا که این فشار فوق العاده ملایم است، طول می کشد که بریس ها کار خود را به پایان برسانند.

 

نحوه عملکرد ارتودنسی قبل و بعد از بریس

بریس یک وسیله دندانپزشکی است که به حرکت ایمن و موثر دندان کمک می کند. آنها به آرامی برای رفع شکاف دندان ها، کج شدن دندان ها و شلوغی دندان ها کار می کنند. برخی از افراد به دلایل مربوط به سلامتی از آنها استفاده می کنند و برخی دیگر نیز برای جذابیت بیشتر دندان های خود می خواهند از بریس استفاده کنند. فرقی نمی کند چه چیزی باشد، می توانید شرط ببندید که لبخند شما با ارتودنسی قبل و بعد از بریس متفاوت خواهد بود.

بریس ها از براکت، چسب، سیم و الاستیک تشکیل شده اند. چسب براکت ها را به دندان ها متصل می کند. سپس، دندانپزشک از یک براکت به سیم دیگر سیم می کشد. هنگامی که کسی نیاز به اصلاح اوربایت دارد، الاستیک براکت های دندان پشتی فک بالا و پایین را به هم متصل می کند که گزش را در مسیر درست فشار دهد.

 

برای جابه جایی دندان ها، ارتودنتیست انحنای و شکل سیم را تنظیم می کند. چین دادن سیم می تواند دندان را در یک جهت بکشد. هدف اصلی سیم فشار آوردن و حرکت دندان ها به نقطه مناسب است. هنگامی که متخصص ارتودنسی مطمئن شد که این روش درمانی به نتیجه رسیده است، آنها بریس ها را برداشته و دندان ها را کاملا تمیز می کنند.

ارتودنسی قبل و بعد

چه چیزی را باید قبل و بعد از بریس انتظار داشت

وقتی کسی به آینه نگاه می کند، به وضوح می تواند تفاوت آن را از قبل و بعد از بریس مشاهده کند. افراد با دندان های کج، شکاف و گزش های نامرتب شروع می کنند. در ابتدا، یک متخصص ارتودنسی ممکن است در مورد سلامتی فرد سوال کند و از دندان های او روش درمان را برداشت کند.

آنها ممکن است، معاینه بالینی انجام دهند و از دهان بیمار اشعه ایکس بگیرند. اگر متخصص ارتودنسی تصمیم بگیرد که بریس ها انتخاب درستی است، آنها را روی دندان های بیمار قرار می دهد. سپس، ارتودنتیست تقریباً هر ماه یکبار بریس ها را تنظیم می کند. با حرکت دندان ها، متخصص ارتودنسی سیم ها را دوباره تنظیم می کند که آنها کشش مداوم داشته باشند. بسته به شخص، کل روند ممکن است از یک تا سه سال طول بکشد.

پس از اتمام مراحل، متخصص ارتودنسی بریس ها را برداشته و دندان های فرد را کاملا تمیز می کند. از آنجا که متخصص ارتودنسی قبل از انجام هر کاری عکس گرفته است، آنها می توانند قبل و بعد از بریس تصاویر را به بیمار نشان دهند. قبل از اینکه آنها عکس های نهایی را بگیرند، آنها تصاویر و اشعه ایکس بیشتری را برای اطمینان از کامل شدن همه چیز انجام می دهند. بیمار همچنین یک نگهدارنده برای پوشیدن به دست می آورد که دندان ها را در موقعیت جدید خود نگه دارد.

 

کشف دندان های زیبا و سالم

نصب بریس لازم نیست ترسناک یا دشوار باشد. مهاربندها ممکن است گاهی احساس درد یا ناراحتی در دندان های فرد ایجاد کنند؛ اما این فرآیند به ندرت باعث درد جدی می شود. در بیشتر موارد، مسکن های بدون نسخه تنها موردی هستند که بیماران برای رفع ناراحتی نیاز دارند.

از طریق خدمات ارتودنسی مناسب، افراد می توانند گزینه های درمانی مانند موراد زیر را دریافت کنند:

 

  • Invisalign
  • نگهدارنده ها
  • TruDenta
  • ارتودنسی دو فاز

 

مهاربندهای بزرگسالان قبل و بعد از ارتودنسی

گرفتن بریس در بزرگسالی بسیار معمول است. مرکز ارتودنسی دانشگاه Seton Hill تخمین می زند که 20 تا 25 درصد بیماران ارتودنسی بزرگسال هستند. روش استفاده از بریس های بزرگسال قبل و بعد از آن مشابه روش های مربوط به کودکان است؛ اما اگر در این کار تازه کار هستید، در اینجا انتظار شما می رود که بالاخره بریس های شما برداشته شود.

بیشتر بخوانید … ارتودنسی نامرئی

حذف بریس ها

طبق راهنمای دندانپزشکی شما، متخصص ارتودنسی شما موقعیت دندان های شما را با هر ویزیت بررسی و پیگیری می کند و در مورد اینکه درمان شما به پایان می رسد، تصمیم می گیرد. برداشتن بریس به طور معمول بدون درد است. نیازی نیست که برای قرار ملاقات به هیچ وجه آماده شوید. در حقیقت، پس از برداشتن بریس ها، احتمالا شما عاشق کاهش فشار خواهید بود.

بیشتر بخوانید … ارتودنسی متحرک

نگهدارنده و لوازم خانگی

انگیزه فوری شما ممکن است گرفتن عکس باشد تا بتوانید آن پرانتزهای بزرگسال کلاسیک را قبل و بعد از ارتودنسی داشته باشید؛ اما هنوز کار شما تمام نشده است. پوشیدن نگهدارنده خود را فراموش نکنید. متخصصان ارتودنسی معمولا شما را به عنوان یک نگهدارنده در نظر می گیرند که دندان های شما بعد از جدا شدن بریس از حرکت در بیایند. طبق کلینیک مایو، آنها می توانند قابل جابه جایی باشند، یا در موقعیتی غیبی در دهان شما ثابت شوند.

هر نگهدارنده به طور معمول برای صاحب آن است؛ بنابراین باید کاملا راحت در دهان شما قرار بگیرد. مراقبت از آنها نیز آسان است. به سادگی آنها را با خمیر دندان های حاوی فلوراید به عنوان بخشی طبیعی از برنامه مراقبت از دهان و دندان مسواک بزنید.

 

شستشوی دهانی

شستشو با محلول فلوراید با کمک به تقویت مینای دندان و تقویت دندان می تواند از ایجاد حفره جلوگیری کند. شستشوها به طور خاص با سدیم فلوراید فرموله می شوند که به تمیز کردن و تقویت قسمت هایی از دهان کمک می کند که ممکن است بریس ها مواد غذایی و باکتری ها را به دام انداخته باشند. فقط آن را به برنامه منظم مراقبت از دهان خود اضافه کنید و روزانه دو بار بشویید.

 

حرف آخر

جدا کردن بریس ها قطعا هیجان انگیزترین قسمت کل تجربه است. با گوش دادن به توصیه های ارتودنتیست خود و پیروی دقیق از دستورالعمل های او، می توانید از سرمایه گذاری خود محافظت کنید و لبخند کاملی برای زندگی بزنید.

ارتودنسی قبل و بعد