ارتودنسی دندان کودکان از چه شاخصه هایی برخوردار است؟ وقتی صحبت از ظاهر و سلامت لبخند کودکان می شود، مراقبت از ارتودنسی ضروری است. در حقیقت، مراقبت های اولیه ارتودنسی می تواند موارد دیگری بیش از بهبود ظاهر لبخند کودک شما باشد. دندان های راست مسواک زدن و نخ دندان کشیدن راحت تر هستند و کمتر در معرض بیماری لثه یا پوسیدگی دندان قرار می گیرند. مشکلات ارتودنسی کودکان که اغلب به عنوان مال اکلوژن نامیده می شود، به معنی “بد گزیدگی” است؛ شامل مشکلات از دست دادن دندان ها، دندان های اضافی و فک ها است که از تراز خارج شده و دندان های شلوغ هستند. بیشتر این مشکلات از نوع ارثی است؛ اما برخی از آنها ممکن است در اثر تصادف، مکیدن انگشت شست یا از دست دادن دندان های شیری در اواخر زندگی کودک نسبت به حد طبیعی رخ دهد

ارتودنسی کودکان

متخصص ارتودنسی کیست؟

ارتودنسی یک رشته تخصصی دندان پزشکی است که هدف آن تشخیص، درمان و جلوگیری از بی نظمی های دندان است. این شامل دندان های کج، گزش نامرتب و سایر شرایطی است که بر ظاهر و عملکرد صورت تأثیر می گذارد. یک متخصص ارتودنسی کودکان علاوه بر دانشکده دندان پزشکی چندین سال آموزش را به پایان رسانده است و به وی اجازه می دهد بی نظمی های دندان در کودکان و نوجوانان را با موفقیت اصلاح کند.

 

متخصص ارتودنسی کودکان چه کاری انجام می دهد؟

متخصص ارتودنسی کودکان قصد دارد با به کارگیری انواع دستگاه ها و روش های درمانی، شکل و عملکرد لبخند کودک را بهبود بخشد. ارتودنتیست ها وظیفه نصب وسایل ثابت مانند بریس ها را دارند که از فشار ملایم برای انتقال دندان به موقعیت مناسب استفاده می کنند. هنگامی که کودک شما به یک متخصص ارتودنسی مراجعه می کند، او یک ارزیابی کامل از لقمه دندان و دندان را دریافت می کند. سپس، متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد که کدام روش درمانی می تواند لبخند کودک شما را به بهترین وجه تقویت کند.

ارتودنسی کودکان

هزینه ارتودنسی کودکان چقدر است؟

هر کودکی با چالش های منحصر به فرد درمان ارتودنسی روبه رو است؛ بنابراین هزینه مراقبت از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. به طور معمول، هزینه های درمان به شدت وضعیت فرزند شما و مدت زمانی که او باید از بریس استفاده کند، بستگی دارد. در تمرینات ما متوجه می شویم که درمان کودکان ارتودنسی می تواند بودجه خانواده شما را تحت فشار قرار دهد. گزینه های متنوعی برای تأمین مالی ارائه می شود که می تواند به مقرون به صرفه بودن هزینه های درمان کمک کند.

بیشتر بخوانید … ارتودنسی نامرئی

درمان ارتودنسی برای کودکان چیست؟

چندین وسیله مختلف وجود دارد که برای اصلاح موارد ترازب ندی و گزش در کودکان استفاده می شود. گزینه های درمان شامل دستگاه های ثابت مانند مهاربند ها و دستگاه های متحرک مانند نگهدارنده ها و تراز های شفاف است. بر خلاف دستگاه های مورد استفاده در گذشته، دستگاه های ارتودنسی امروز بسیار کوچک تر و سبک تر هستند و حتی می توانند فلز کمتری را نشان دهند. متخصص ارتودنسی شما برای تعیین بهترین گزینه درمانی با شما و فرزندتان همکاری نزدیک خواهد کرد.

5 نکته که باید در مورد ارتودنسی کودکان بدانیم

دکتر Jacqueline Fulop-Goodling متخصص ارتودنسی مستقر در NYC در مورد اهمیت مداخله زود هنگام در مورد مراقبت از دندان ها و صورت کودک 5 نکته را ذکر می کند.

 

بدانید که ارتودنسی چیزی بیشتر از دندان های صاف است

ارتودنسی ” ارتوپدی دندان مصنوعی ” است و این مهم است؛ زیرا برخی از والدین فقط در به فکر دندان های راست کودک خود هستند. بعضی از والدین فکر می کنند اگر فرزندشان لبخند بزرگی دارد؛ پس کاملا واضح هستند. با این حال، متخصصان ارتودنسی به چیزی بیش از لبخند نگاه می کنند و حرکت و رشد فک را بررسی می کنند (برای گزش زیر و بیش از حد). با استفاده از اشعه پانورامیک، فولیکول های دندان را بررسی می کنند تا دندان های نهفته، از دست رفته و شلوغ را بررسی کنند. به همین دلیل شما به مراجعه ارتودنتیست نیاز دارید.

 

کودک خود را در سن هفت سالگی برای اولین آزمایش ارتودنسی خود ببرید.

دکتر ژاكی با ما در میان گذاشت كه چگونه بعضی اوقات وقتی بچه های یازده یا دوازده ساله را می بیند كه ابراز می كند ای كاش چند سال قبل این بچه ها را دیده بود. در سن 7 سالگی، اولین مولرهای کودکان فوران کرده و اکثر کودکان رشد دندان خود را تا سن 12 سالگی کامل می کنند. بنابراین، برای مداخله ارتودنسی، به عنوان مثال برای بیش از حد شلوغی دندان، زود هنگام دیده شدن، نیاز به کشیدن دندان های دائمی را کاهش می دهد.

 

توصیه ها را دریافت کنید

حتما از دندان پزشک اطفال و دوستان خود پیشنهاداتی بخواهید. توجه داشته باشید که هر متخصص ارتودنسی کودکان در همه فن آوری ها آموزش نمی بیند؛ برای مثال ترازهای واضح اینویزالاین. اگر می خواهید همه گزینه ها و فناوری های پیشرفته به عنوان یک گزینه ارائه شود، باید تحقیقات خود را انجام دهید.

 

در مورد هزینه ها با یک متخصص دیگر هم مشورت کنید

اگر چه هزینه ارتودنسی دیگر  به اندازه رهن یک خانه نیست؛ اما ارزان هم نیست. قبل از تعیین برنامه درمانی، در دریافت نظر دوم دریغ نکنید. هیچ ارتودنتیستی با اعتماد به نفس تأیید نمی کند که با یک متخصص دیگر که برنامه او برای کودک شما است، یک برنامه صحیح است (حتی اگر واقعا چنین باشد).

 

 پیشرفت های فن آوری را بفهمید

در طی چند سال گذشته پیشرفت های فن آوری در هم ترازی دقیق کودکان و نوجوانان وجود داشته است؛ به ویژه یکی از بزرگ ترین نگرانی ها راجع به انطباق با آن ها وجود دارد. یعنی ارتودنتیست های کودکان نگران نباشند، بچه ها ردیف متحرک خود را بپوشند. اکنون شاخص های انطباق وجود دارد که در ترازهای داخلی تعبیه شده و این مسئله را کنترل می کند.

اما، من از انطباق به عنوان یک مثال استفاده می کنم و نشان می دهم که درک ویژگی ها و مزایای ردیف کننده های شفاف و بریس های فلزی می تواند کمک زیادی به پسر یا دخترتان کند؛ از طریق فرآیندی که به احتمال زیاد با اکراه روبه رو می شوند. اگر فن آوری هایی را که امروز وجود دارد درک کنید، می توانید به آنها کمک کنید. اطمینان از نگرانی ها و ترس های دخترتان به راحتی می تواند به او کمک کند تا درک کند که اکنون فن آوری های ارتودنسی وجود دارد که بسیار چشمگیر نیستند.

بیشتر بخوانید … ارتودنسی متحرک