سیستم های ارتودنسی متحرک نامرئی با عنوان invisalign و سایر تکنیک های مشابه، شامل استفاده از آتل های شفاف و نازک سفارشی است که برخلاف بریس های سنتی می توانند خیلی راحت پوشانده و خارج شوند. به محض قرارگیری، عملا قابل مشاهده نیستند و هنگام صحبت مانعی ندارند. آتل ها هر 15 روز با جایگزین های جدید جایگزین می شوند و هر آتل بخشی از حرکت را ایجاد می کند که به اصلاح کامل موقعیت دندان برسد. استفاده از سیستم ارتودنسی متحرک نامرئی Invisalign بسیار راحت است؛ زیرا برای خوردن و مسواک زدن می توان آتل را از بین برد و باعث بهداشت دهان و دندان می شود. اگر چه این یک سیستم استاندارد است، اما باید تشخیص داده شود؛ تجزیه و تحلیل شود و توسط یک متخصص ارتودنسی متخصص طراحی و کنترل شود. همه روشهای ارتودنسی متحرک نامرئی نتیجه یکسانی ندارند و این به درمان پزشک بستگی دارد.

ارتودنسی متحرک نامرئی

سوالات متداول در مورد ارتودنسی متحرک نامرئی Invisalign

ارتودنسی متحرک نامرئی Invisalign چیست؟

Invisalign راهی کاملا نامرئی برای صاف کردن دندان ها و رسیدن به لبخندی است که همیشه آرزوی آن را داشته اید. با استفاده از فناوری تصویربرداری سه بعدی رایانه ای، Invisalign تمام برنامه رویه شما را از موقعیت اولیه تا موقعیت دلخواه به تصویر می کشد. سپس یک سری ترازکننده های شفاف به صورت سفارشی ساخته می شوند. هر ردیف کننده باید حدود دو هفته فرسوده شود که جای دیگری در سری جایگزین شود؛ بنابراین دندان ها به تدریج به سمت موقعیت نهایی پیش بینی شده حرکت می کنند. زمان عمل ارتودنسی متحرک نامرئی Invisalign بسته به نیازهای خاص شما توسط دندانپزشک تعیین می شود.

 

مزایای Invisalign چیست؟

  • ترازكننده هاي اينسايلنيز تقريبا قابل مشاهده نيستند. هیچ کس متوجه نمی شود که آنها را می پوشید؛ زیرا عملا قابل مشاهده نیستند و از این رو سیستم Invisalign را به گزینه ای تبدیل می کند که کاملا با سبک زندگی و تعاملات روزانه شما با دیگران مطابقت دارد و بر ظاهر شما تأثیری نخواهد داشت.
  • ترازكننده هاي اينويزالينگ قابل جابه جايي هستند كه به شما امكان انعطاف پذيري را مي دهد تا هنگام خوردن و آشاميدن آنها را از بين ببريد.
  • شما می توانید دندان های خود را برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن همانطور که به طور معمول برای گرفتن نفس تازه و حفظ بهداشت و بهداشت دهان و دندان انجام می دهید، بردارید.
  • برخلاف ارتودنسی ثابت سنتی، هیچ براکت یا سیم فلزی وجود ندارد. در بیشتر موارد، این بدان معنی است که برای انجام تنظیمات زمان کمتری لازم است.
  • Invisalign به شما امکان می دهد نتایج مجازی و برنامه درمانی را حتی قبل از شروع مشاهده کنید؛ بنابراین می توانید ببینید که وقتی کار شما تمام شد، دندان های شما چگونه به صف می شوند.

ارتودنسی متحرک نامرئی

آیا این روش جدیدی برای صاف کردن دندان ها است؟

در گذشته، دندانپزشکان و ارتودنتیست ها سالها با موفقیت از ارتودنسی متحرک استفاده می کردند. با این حال، با استفاده از فناوری سه بعدی رایانه ای، می توان از سیستم Invisalign برای درمان طیف وسیعی از بیمارانی که می خواهند دندان های خود را صاف کنند، استفاده کرد. نرم افزار ClinCheck به بیماران این امکان را می دهد که برنامه درمانی خود را از ابتدا تا انتها، حتی قبل از شروع مشاهده کنند.

 

چه تعداد بیمار تحت درمان ارتودنسی متحرک نامرئی Invisalign هستند؟

بیش از 3 میلیون بیمار در سراسر جهان تحت درمان با Invisalign قرار گرفته اند. تعداد لبخندهای اینویسالاین هر روز بیشتر می شود.

 

Invisalign چگونه کار می کند؟

ردیف کننده های اینویسالاین دندان ها را با حرکات کنترل شده به موقعیت مناسب خود منتقل می کنند. برخلاف ارتودنسی سنتی تر، Invisalign نه تنها میزان حرکت در هر ردیف را کنترل می کند، بلکه همچنین زمان انجام این حرکت را کنترل می کند. بنابراین، در هر مرحله، طبق برنامه درمانی Invisalign برای آن مرحله خاص، فقط دندانهای خاصی مجاز به حرکت هستند. این منجر به یک سیستم تأمین نیرو کارآمد می شود که دندان ها را به موقعیت تعیین شده مورد نظر منتقل می کند.

 

ترازکننده ها از چه موادی ساخته شده اند و چگونه به نظر می رسند؟

زیبایی های کاملا نامرئی، آنها از مواد ترموپلاستیک درجه پزشکی قوی ساخته شده اند که منحصرا برای سیستم Invisalign ساخته شده اند. آنها برای هر بیمار ساخته می شوند و کاملا در دندانهای آنها قرار می گیرند.

 

حداقل سن استفاده از Invisalign چیست؟

در بیشتر بزرگسالان و نوجوانانی که لبخند بهتری می خواهند، می توانید از Invisalign برای درمان سوءگرفتگی استفاده کنید. برای نوجوانان، با دندانپزشک خود صحبت کنید که ببینید آیا Invisalign Teen انتخاب درستی برای فرزند شما است یا خیر.

 

آیا Invisalign دردناک است؟

برخی از بیماران ممکن است در ابتدای هر مرحله از مرحله جدیدی که یک ردیف کننده جدید مستقر می شود، یک ناراحتی موقتی جزئی در دهان داشته باشند. این طبیعی است و به طور معمول به عنوان احساس فشار توصیف می شود. این نشانه ای است که ترازکننده ها کار می کنند و به دستیابی به نتایج نهایی کمک می کنند. این ناراحتی معمولا بعد از چند روز از بین می رود.

 

آیا محدودیتی در مورد آنچه می توانم بخورم، وجود دارد؟

خیر. بر خلاف سیم ها و پشتیبانی سیستم های سنتی، شما می توانید هر آنچه را که می خواهید بخورید؛ زیرا می توانید صف کش های خود را برای خوردن و آشامیدن حذف کنید. بنابراین، نیازی به محدود کردن مصرف هر یک از غذاها و میان وعده های مورد علاقه خود نیست. همچنین مهم است که بعد از هر وعده غذایی و قبل از قرار دادن ردیف کننده ها برای مسواک زدن دندان های خود را مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید که بهداشت مناسبی داشته باشید.

 

چند مرتبه باید از ترازکننده ها استفاده کنم؟

این یکی از سوالات متداول است. مرتب کننده ها باید همیشه پوشیده شوند؛ به جز غذا خوردن، مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن.

 

آیا صف آرایی ها بر گفتار تأثیر می گذارد؟

اکثریت قریب به اتفاق بیماران هیچ تاثیری در گفتار گزارش نمی کنند. با این حال، همانند براکت های ارتودنسی سنتی، یک دوره تنظیم اولیه با داشتن چیز جدید در دهان وجود دارد.

 

کدام سیستم Invisalign برای من مناسب است؟

دندانپزشک به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهترین است. بسته به سن شما بیشتر توصیه می شود، مدل Teen مخصوص کودکان و نوجوانان باشد.

 

هزینه های درمان های دندانپزشکی Invisalign چقدر است؟

از آنجا که لازم است موارد را جداگانه مطالعه کنید که ببینید چه چیزی برای هر بیمار مناسب تر است، تعیین دقیق قیمت بسیار دشوار است. از ارتودنتیست وقت بگیرید و او پیچیدگی مورد خاص شما را تجزیه و تحلیل می کند و قیمت را به شما اطلاع می دهد.