متخصص ارتودنسی دندان تهران یک متخصص ارتودنسی است که تجربه، مهارت و تخصص بالایی داشته و رضایت خاطر بیماران را به گونه ای تضمین شده بعد از درمان فراهم می اورد. کسانی که نسبت به اقدامات دندانپزشکی و ارتودنسی حساسیت بالایی دارند و تمایل دارند که این فرایند تخصصی را به بهترین نحو ممکن انجام دهند، بایستی این کار را نزد بهترین متخصص ارتودنسی دندان تهران انجام دهند.

متخصص ارتودنسی دندان تهران یکی از ارتودنتیست های خبره و کاربلد شهر تهران است که به اصلاح و درمان ناهنجاری های فک و دندان می پردازد. این فرد پس از گذراندن دوره دندانپزشکی موفق به اخذ مدرک در زمینه تخصص ارتودنسی از دانشگاه شده است. وی با داشتن اطلاعات ویژه در این زمینه، اقدامات لازم در این زمینه را به بهترین شکل ممکن انجام داده و بدین ترتیب سبب رضایت و زیبایی لبخند و پهره فرد می شود.

 

متخصص ارتودنسی دندان تهران کیست؟

متخصص ارتودنسی دندان تهران باید دارای شرایط خاص و منحصر به فردی باشد تا وی را از سایر متخصصان متمایز سازد:

 • متخصص ارتودنسی دندان تهران با ارائه امکانات مطلوب در محیطی تمیز و مطابق با استانداردهای بهداشتی گامی بزگ در جهت بهداشت و رضایت مراجعان بر می دارد.
 • متخصص ارتونسی دندان تهران متخصصی است که توانایی انجام ارتودنسی کودکان و بزرگسالان را بطور همزمان داشته باشد.
 • متخصص ارتودنسی دندان تهران توانایی همه کارهای مربوط به دندان را داراست و علاوه بر ارتودنسی می تواند دندان ها را ترمیم و جرم گیری و انواع خدمات را ارائه کند.
 • از آن جا که ارتودنسی جزء خدمات زیبایی محسوب می شود که هم کار زیبایی را انجام می دهد و هم سلامت دندان ها را تأمین می کند؛ از اینرو هزینه بالایی دارد. یک متخصص ارتودنسی خوب علاوه بر درک شرایط اقتصادی فعلی کشور و در نظر گرفتن وضعیت مالی فرد، تلاش می کند تا با ارائه خدمات بسیار باکیفیت، هزینه انجام کار نیز بسیار معقول و منصفانه باشد.

ارتودنسی دندان تهران

بهترین مختصص ارتودنسی دندان تهران چه اقداماتی انجام می دهد؟

بهترین مختصص ارتودنسی دندان تهران کسی است که شرایط و مشخصات ویژه ای را فراهم آورد:

 • کسی که می خواهد اقدام به ارتودنسی کند باید این فرایند را نزد یک متخصص ارتودنسی زبده و کاربلد انجام دهد. متخصص ارتودنسی دندان تهران هم دندان ها را صاف و مرتب کرده و هم ناهنجای های مربوط به فک را اصلاح و درمان می کند.
 • از جمله مواردی که منجر به افزایش هزینه می شود، رفع پوسیدگی های دندان است. اگر فرد دندان پوسیده و خراب داشته باشد، قادر نخواهد بود از درمان ارتودنسی استفاده کند؛ مگر اینکه ترمیم شوند.
 • یکی از مشکلات دهان و دندان مربوط به لثه ها و عفونت آن است. عفونت اثه از جمله مواردی است که در صورت عدم درمان مشکلات عدیده ای را برای فرد به دنبال خواهد داشت.
 • هنگامی نتیجه درمان ارتودنسی موفیت آمیز خواهد بود که استخوان فک، دندان هاو لثه از سلامت کامل برخوردار باشند. هزینه این اقدامات مجزا از ارتودنسی بوده و به کل هزینه درمان اضافه می شود.
 • کسانی که تمایل دارند از تکنیک های مدرن و به روزتر استفاده کنند، باید هزینه بیشتری را متقبل کنند. به عنوان مثال ارتودنسی الاینر یا شفاف در مقایسه با ارتودنسی معمولی با براکت های فزی، هزینه بالاتری دارد. از اینرو انتخاب بهترین روش و نوع وسایل و تجهیزات به عهده متخصص ارتودنسی دندان تهران است.

 

اقدامات لازم متخصص ارتودنسی دندان تهران

از آن جا که ارتودنسی نخستین تخصص به وجود آمده در علم دندانپزشکی است، متخصص دوره دندانپزشکی عمومی را طی کرده و با پذیرفته شدن در دوره تخصص ارتودنسی، مهارت و دانش لازم برای انجام ارتودنسی و درمان های شدید را کسب می کند.

 • استفاده از درمانهای پیشرفته به وسیله متخصص ارتودنسی دندان تهران یکی از اقدامات این ارتودنتیست است.
 • در حال حاضر روش های زیادی برای اصلاح و درمان مشکلات بایت همچون اوربایت (Overbite)، آندربایت، کراس بایت و … وجود دارد.
 • مشکلات متعدد نیز همچون وجود فاصله بیش از حد بین دندان ها، نامرتبی آن ها و نهفته بودن آن ها، جلوزدگی دندان اه، کوچکی و بزرگی فک، لبخند لثه ای و … دهان و دندان را درگیر می کند.
 • متخصص ارتودنسی دندان تهران با در نظر گرفتن زیبایی، سن، مدت زمان درمان، هزینه و … بهترین روش درمان را انتخاب کرده و از فناوری های پیشرفته برای این منظور استفاده می کند.
 • روشهایی همچون ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی شفاف، اینویزالاین، لینگوال و … تا بتواند راحتی و آسایش بیشتری برای بیمار خود به ارمغان آورد.
 • ناهنجاری ها و مشکلات فک می تواند علل و عوامل متفاوتی داشته باشد. این ناهنجاری ها خود می توانند منشاء مشکلات و بیماری های دیگر شوند. بدین سبب درمان آن ها و رفع مشکلات امری کاملاً ضروری است.
 • درمان مشکلات ساده و پیچیده فک و صورت کاری در حوزه اختیارات متخصص ارتودنسی دندان تهران خواهد بود که با ارائه راهکارهای مفید و مناسب می تواند آن را رفع نماید.

ارتودنسی دندان تهران

نکات لازم قبل از انتخاب متخصص

پیش از انتخاب و تصمیم به درمان لازم است تحقیقاتی در خصوص بهترین متخصص ارتودنسی توسط بیمار انجام شود. در اینجا نکات لازم برای این امر ذکر می شوند:

 • ذکر متخصص ارتودنسی در مهر و تابلوی دندانپزشک
 • در معرض دید عموم قرار داشتن پروانه متخصص ارتودنسی در مطب
 • قابلیت استعلام از نظام پزشکی برای صحت مندرجات ذکر شده در مهر و تابلو
 • داشتن مطب و مکان ثابت برای پیگیری های بعدی

 

 

نحوه محاسبه هزینه توسط متخصص ارتودنسی 

هزینه ارتودنسی از عوامل حائز اهمیت در انتجاب درمان است. قبل از مراجعه به مطب یا کلینیک بهتر است از هزینه تقریبی ارتودنسی آگاه شد. با آگاهی از این موضوع، بهتر می توان تصمیم گیری کرد. هزینه ارتودنسی بستگی به انتخاب روش درمان، مواد و تجهیزات مورد استفاده و شدت ناهنجاری دارد. متخصص ارتودنسی ارتودنسی دندان تهران با ارائه شرایط مناسب و مطلوب این امکان را برای فرد فراهم می آورد تا بتواند با توجه به قدرت مالی خود اقدام به درمان کند و از مزایای آن بهره مند شود.

یکی از این امکانات پرداخت اقساطی هزینه است. در جلسه مشاوره با بررسی دهان و دندان و معاینه دقیق، هزینه برآورده شده و به اطلاع بیمار رسانده می شود. سپس در خصوص نحوه پرداخت صحبت می شود. از آن جا که فرایند ارتودنسی فرایند زمانبر و طولانی مدتی است در صورت اقساطی بودن، مبلغ به بخش های کوچکتر تقسیم شده و در هر جلسه مراجعه بخشی از آن پرداخت می شود. بدین ترتیب بدون اینکه فشاری به بیمار وارد شود، هم دوره درمان طی می شود و هم کل هزینه به صورت قسطی پرداخت می شود.

 

 

بیشتر بخوانید: