ارتودنسی دیمون چیست؟ برای دانستن نکات در مورد آن ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ارتودنسی دیمون

بریس های دیمون، بریس هایی هستند که خود لیسانس دارند و همانند بریس های فلزی روی سطح دندان ها ثابت می شوند. تنها تفاوت بین بریس های خود لیسانس و بریس های فلزی حاوی مکانیزم، اسلاید است که سیم های ارتودنسی را به براکت ها متصل می کند تا به جای داشتن براکت هایی که به طور مرتب بریس ها را محکم و تنظیم می کند، به آرامی دندان ها را به طور طبیعی و مستقیم حرکت دهید.

این باعث می شود بهتر به نظر برسند و نتیجه بسیار بهتری را در مدت زمان کوتاه تری ارائه دهند. این بریس ها حاوی مواد فلزی یا سرامیکی هستند و مانند بریس های فلزی به هیچ کششی احتیاج ندارند.

بریس های دیمون از روش های مختلفی برای انتقال دندان به موقعیت مناسب استفاده می کنند. این بریس ها به سیم هایی متصل می شوند که براکت های کشویی را به یکدیگر متصل می کند. البته این سیم ها در مقایسه با سیم های سنتی فشار زیادی برای اتصال براکت ها به یکدیگر ایجاد نمی کنند. سپس این بریس ها برای حرکت و سفت شدن دندان ها در طول زمان تنظیم می شوند. برای دستیابی به نتایج بهتر، نیاز به درمان تکمیلی مانند کشیدن دندان و انبساط دهنده های دهان است.

چرا بریس های دامون را انتخاب می کنیم؟

بریس های دیمون در مدت زمان کمتری و با راحتی بیشتر نسبت به بریس ارتودنسی معمولی لبخند وسیع و سالمی را به شما هدیه می کنند.

با بیش از 7 میلیون لبخند تحویلی از نظر بالینی برای بیش از 20 سال اثبات شده است.

بریس های دیمون

سیستم دیمون با استفاده از یک مکانیزم اسلاید ثبت شده، سیم های قوسی را به براکت متصل می کند؛ در حالی که اجازه می دهد سیم آزادانه حرکت کند. سیستم دیمون با از بین بردن اتصالات الاستیک اصطکاک را کاهش می دهد و بهداشت دهان را بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید… ارتودنسی متحرک

بریس های سنتی

بریس های سنتی از کراوات الاستیک برای ثابت نگه داشتن سیم های قوس استفاده می کنند. متأسفانه، پیوندهای الاستیک اصطکاک ایجاد می کند که می تواند سرعت درمان را کاهش دهد. همچنین نشان داده شده است که اتصالات الاستیک باکتری های مضر را جمع می کند.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

لبخند دیمون

سیستم دیمون لبخند وسیع تری نسبت به بریس های معمولی به شما می دهد – نوع لبخندی که بیش از دو سوم بزرگسالان ترجیح می دهند. لبخند قوس گسترده سیستم دیمون مثلث های تیره گوشه های دهان شما را کاهش می دهد و مشخصات کلی صورت را بهبود می بخشد که حتی ممکن است به جوان تر شدن چهره شما کمک کند.

لبخند قوس پهن طبیعی

لبخندهای دارای قوس پهن، دندان بیشتری نشان می دهند و گوشه های دهان را به طور کامل پر می کنند که نتیجه آن لبخندی طبیعی تر و جذاب تر است. یک قوس پهن همچنین پشتیبانی از صورت را فراهم می کند که ظاهر جوان تری به صورت می بخشد.

دندان های قائم برای نیش مناسب

دندان ها ممکن است نسبتاً صاف به نظر برسند، در حالی که هنوز درون آن قرار دارند یا از بین می روند. داشتن دندان ها به حالت ایستاده و صحیح به عملکرد صحیح فک کمک می کند و می تواند از سایش ناشی از گزش نامناسب محافظت کند. دندان های ایستاده همچنین می توانند جذابیت لبخند را تقویت کنند.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

قوس لبخند بزنید

جنبه مهم لبخند زیبا، قوس لبخند است. قوس لبخند هنگامی ایجاد می شود که منحنی دندان ها، منحنی لب پایین را دنبال کند و لبخندی به طور طبیعی، زیبا و روان ایجاد کند.

درمان لبخند لثه ای

لبخندی که بیش از حد لثه دارد که به عنوان لبخند “صمغی” شناخته می شود، می تواند از زیبایی طبیعی دندان ها و صورت منحرف شود. اکنون بسیاری از پزشکان دیمون می توانند لبخندهای لثه ای را به نتایج باورنکردنی درمان کنند. از پزشک دیمون خود در مورد تجربه درمان این لبخندها بپرسید.

بیشتر بخوانید… ارتودنسی نامرئی

درمان سریع تر

در حالی که زمان درمان می تواند متفاوت باشد، ثابت شده است که سیستم دیمون سریع تر درمان می شود و به ملاقات های کمتری نسبت به بریس های سنتی نیاز دارد.

سیم های دارای نیروی سبک، سیم با تکنولوژی بالا و حافظه شکل، دندان ها را با کارایی بیشتری حرکت می دهند، ویزیت های مطب و زمان درمان را کاهش می دهند تا به شما کمک کنند برنامه شلوغ خود را بهتر مدیریت کنید.

راحت تر

رویکرد نوآورانه بریس های دیمون در مورد ارتودنسی، راحت تر از بریس های معمولی است.

نیروهای سبک و ملایم

فناوری پیشرفته سیستم دیمون از نیروهای سبک و ملایم استفاده می کند تا دندان ها را آزادتر و راحت تر به موقعیت های صحیح خود برسانند.

کاهش نیاز به پیوندهای الاستیک

بریس های معمولی از الاستیک ها برای بستن سیم به داخل براکت استفاده می کنند که باعث اصطکاک و فشار می شود، درمان را کندتر و راحت تر می کند.

کشیدن دندان یا انبساط کمتر

پزشکان دیمون، اکنون می توانند اکثر موارد را بدون کشیدن دندان، از بین بردن دندان های سالم و یا استفاده از پوشش محافظ سر یا پالاتال برای ایجاد فضا معالجه کنند. این موارد بیشتر با درمان سنتی مورد نیاز است و می تواند ناراحت کننده باشد.

سالم تر برای شما

نیروهای سبک و ملایم مورد استفاده توسط سیستم دیمون باعث حرکت موثر دندان می شوند و با حفظ ریشه دندان به بهبود سلامت دهان کمک می کنند. نیروهای سبک نیز به جلوگیری از رکود بی رویه لثه و از بین رفتن دندان کمک می کنند.

ثابت شده است که اتصالات الاستیک بریس های سنتی باعث جلب و جمع آوری پلاک و باکتری می شود. سیستم دیمون از آن جا که به اتصالات الاستیک نیاز ندارد، به بهبود بهداشت دهان و دندان و محافظت از سلامت لثه کمک می کند.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

مواردی که باید از آن ها اجتناب کرد

علاوه بر تمیز نگه داشتن بریس های دامون، باید از برخی عادت هایی که باعث آسیب به بریس ها می شود، خودداری کرد. اول، شما باید از خوردن غذاهای چسبناک و سفت که باعث خم شدن یا شکستن قسمت های مکانیسم کشویی بریس های دیمون می شود، خودداری کنید. در مورد غذاهایی که می توانند به بریس ها آسیب برسانند، از ارتودنتیست خود سوال کنید.

همچنین برخی از عادت ها مانند باز کردن قوطی های نوشابه با دندان های خود، گاز گرفتن خودکار یا حتی آدامس، خطر شکستن بریس های شما را افزایش می دهد.

منبع: https://www.drdarvishpour.com/