در مقایسه با بریس های سنتی، ارتودنسی الاینر های شفاف از بسیاری جهات، معجزه آسا به نظر می رسند. جهت آشنایی بیشتر با ارتودنسی الاینر، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

 

آیا الاینر های ارتودنسی شفاف واقعاً موثر هستند؟

در مقایسه با بریس های سنتی، ارتودنسی الاینر های شفاف از بسیاری جهات، معجزه آسا به نظر می رسند. شاید از خود بپرسید که آیا آن ها واقعاً موثر هستند؟ پاسخ مثبت است – اما آن ها برای همه مناسب نیستند.

ارتودنسی الاینر

ارتودنسی الاینر

الاینر ارتودنسی چیست و چگونه کار می کند؟

الاینر های ارتودنسی شفاف جایگزینی برای بریس های سنتی هستند که برای حرکت دادن دندان ها و تغییر شکل لبخند شما بدون دخالت زیاد در زندگی روزمره استفاده می شود. آن ها سینی های قابل جا به جایی هستند که از مواد پلاستیکی شفاف ساخته شده اند و اساساً قابل مشاهده نیستند.

هنگام استفاده از ردیف ها، دنباله ای از سینی های کمی متفاوت به صورت سفارشی ساخته می شود تا روی دندان های شما قرار گیرد. قبل از تغییر به مرحله ی بعدی باید هر کدام را 20 ساعت در روز استفاده کنید.

الاینر ها به صورت رایانه ای تولید می شوند که توسط تکنیک های پیشرفته و بر اساس مدل ها و تصاویر دندان های خود شما طراحی شده اند. عملکرد آن ها به این دلیل که تغییرات جزئی در تراز های پی در پی دندان های شما  به تدریج تغییر می کند، اگر به طور مداوم پوشیده شوند، این روند از شش ماه تا دو یا سه سال طول می کشد.

 

مزایای استفاده از الاینر های شفاف:

  • الاینر ها را می توانید برای خوردن، آشامیدن، مسواک زدن، نخ دندان و مناسبت های اجتماعی بردارید.
  • آن ها هیچ لبه و سیم ناصافی ندارند که باعث راحتی بیشتر آن ها می شود.
  • با حرکت دندان های خود به موقعیت های بهتر و جدید، تغییرات به سرعت مشهود می شوند.

الاینر های شفاف راه حل مناسبی برای اصلاح دندان های خفیف تا شلوغ متوسط ​​یا فاصله نامنظم است. اگر دندان های پشتی شما به درستی روی هم قرار بگیرند، بسیار موثر هستند. الاینر های شفاف معمولاً در اصلاح حرکات ساده یا چرخشی دندان ها در دو بعد موثر هستند. برای حرکات پیچیده تر، ممکن است به بریس های سنتی نیاز باشد. الاینر های شفاف معمولاً برای بزرگسالانی که دندان و فک آن ها کاملاً رشد کرده است و برای کودکان توصیه می شود.

ارتودنسی الاینر

ارتودنسی الاینر

چه زمانی به بریس های ثابت سنتی نیاز دارید؟

بریس های سنتی، براکت های ثابت متصل به دندان ها هستند که از طریق آن ها سیم های باریک و انعطاف پذیر رد می شوند. اگر دندان های شما به درستی با همدیگر برخورد نکنند، باعث ایجاد اوربایت یا آندربایت می شوند. بستن فضا هایی که دندان ها از بین برده اند، دندان های کج یا سایر شرایط پیچیده، احتمالاً شما را به عنوان کاندیدای مناسبی برای بریس های سنتی تبدیل می کند.

 

5 دلیل برای نیاز به یک دندانپزشک برای ارتودنسی با الاینر شفاف:

احتمالاً تبلیغات خاصی را راجع به “کلوپ های لبخند” مشاهده کرده اید که بدون مراجعه به دندانپزشک از طریق پست برای شما مرتب کننده ارتودنسی می فرستند. هزینه آن ها به مراتب کمتر از Invisalign است و ادعا می کنند که از همان روند برای ساخت صفحات استفاده می کنند.

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که درمان ارتودنسی خود را با الاینر های مستقیم مصرف کننده انجام دهید، اما دلایل مختلفی وجود دارد که این ایده خوبی نیست. همیشه بهتر است برای درمان از طریق یک دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی، مراجعه کنید.

 

1. همه افراد کاندیدای ارتودنسی چینی نیستند.

شرکتی که یک محصول را می فروشد، ممکن است مایل به تهیه یک طرح درمانی و ارسال صفحات تراز کننده برای شما باشد، اما اگر مسائل مربوط به همسویی شما توسط پزشک به صورت حضوری تشخیص و ارزیابی نشده باشد، ممکن است از نتایج خود راضی نباشید.

 

2. برای تشخیص و درمان مشکلات هم ترازی بیش از یک برداشت دندانپزشکی لازم است.

متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک باید ساختار زیرین استخوان شما را ببیند تا حرکت ایمن دندان های شما مشخص شود. این کار فقط با یک برداشت قابل انجام نیست. باید اشعه ایکس را بررسی کرد و نیش شما را ارزیابی کرده تا مشخص شود که آیا شما باید درمان با الاینر ها را شروع کنید.

اگر باور ندارید، تصویر “ریشه کن کردن ریشه دندان” را در Google جستجو کنید تا ببینید که ارتو های بدخیم می توانند به چه چیزی منجر شوند.

ارتودنسی الاینر

ارتودنسی الاینر

3. قبل از شروع درمان به معاینه سلامت دهان و دندان نیاز دارید.

وقتی 22 ساعت از شبانه روز دندان ها توسط الاینر های آکریلیک شفاف پوشانده می شوند، از تماس با بزاق محروم می شوند. این ماده شست و شوی طبیعی مواد غذایی را پاک کرده و اسید های باکتریایی را خنثی می کند تا از مینای دندان شما محافظت کند. در صورت عدم تشخیص مقدار برداشت از مینای دندان، مشکلات مربوط به سلامت لثه یا حفره های کوچک که هنوز قابل مشاهده نیستند، می تواند به پوسیدگی سریع کمک کند.

هنگامی که به دندانپزشک یا ارتودنتیست مراجعه می کنید، از درک خود در مورد دهان و دندان و ابزار پیشرفته خود استفاده می شود تا از سلامت دندان های شما برای ارتودنسی اطمینان حاصل گردد.

 

4 . پاسخ های خدمات مشتری نمی توانند کاری را که پزشک انجام می دهد، انجام دهند.

اگر نظرات آنلاین را بخوانید، خواهید دید که بسیاری از مشتریان وجود دارند که به دلیل حرکت نامناسب دندان ها، تجربه های بدی را داشته اند. آن ها متوجه می شوند که دندان های شان به اشتباه حرکت می کنند، اوربایت آن ها بدتر شده یا در حال ایجاد شکاف های جدید بین دندان های خود هستند.

بسیاری از آن ها از درمان خود منصرف می شوند؛ زیرا نمی توانند درمان صحیحی داشته باشند و از انتقال به سایر نمایندگان خدمات مشتری که نمی توانند به آن ها کمک کنند، خسته شده اند. وقتی از طریق یک پزشک یا متخصص ارتودنسی مراجعه می کنید، به طور منظم شما را می بینند تا پیشرفت شما را بررسی کنند و می توان در هر زمان، اصلاحاتی در برنامه درمانی شما ایجاد کرد. این هزینه اضافی برای شما نداشته و اصلاحات به سرعت انجام می شود.

 

5. بررسی ها را بخوانید.

سرانجام، یکی از دلایل اصلی توصیه ما در استفاده از الاینر های شفاف مستقیم برای مصرف کننده، دلیل تجارب ناگوار مشتریان ناراضی در سایت های مختلف است. بعضی ها قصه ای از تراز بندی ها را تعریف می کنند که به خوبی متناسب با دندان های آنان نبوده است. با مراجعه به این سایت ها، تعدادی از مشتریان ناراضی را مشاهده خواهید کرد که به هر حال مجبور می شوند به دندانپزشک مراجعه کنند تا خسارت ناشی از تراز بندی آن ها را برطرف کنند.

فقط این خطر را ندارد که بتوانید برای سلامتی دهان و دندان یا پولی که ممکن است برای الاینر هایی که کار نمی کنند، تلف کنید.