اگرشما هم می خواهید که با ارتودنسی ارزان آشنا شوید، با ما همراه باشید.

ارتودنسی ارزان

ارتودنسی یکی از روش هایی است که شما می توانید توسط آن مشکلات و ناهنجاری های دندان و دهان خود را برطرف کنید. ارتودنسی می تواند موارد مختلفی را در دندان و فک برطرف کند که عبارتند از:

  1. کج شدن دندان ها
  2. جلو بودن فک بالایی نسبت به فک پایینی
  3. جلو بودن فک پایینی نسبت به فک بالایی
  4. مشکل جلو بودن دندان های جلویی که به آن مکل یا عارضه دندان خرگوشی هم گفته می شود
  5. فاصله داشتن بیش از حد بین دندان ها
  6. فشرده شدن بیش از حد دندان ها
  7. شلوغی و روی هم سوار شدن دندان ها

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره شد، می توانند توسط درمان ارتودنسی بهبود پیدا کند. همچنین باید بدانید که ارتودنسی هزینه بالایی هم دارد و استفاده از یک ارتودنسی ارزان می ‌تواند به خیلی از موارد بستگی داشته باشد.

تعیین میزان قیمت ارتودنسی، به نوع درمان و مدت زمان استفاده از آن ها بستگی دارد. با توجه به این موارد ممکن است مواردی هم مانند موقعیت مکانی، تحت پوشش قرار دادن بیمه و نوع ارتودنسی هم تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

برای اینکه بتوانید نسبت به بودجه خود بهترین درمان ارتودنسی را برای خودتان انتخاب کنید، ابتدا باید بدانید که ارتودنسی شامل چه مدل هایی می شود، دارای چه جنس هایی است و هرکدام چه قیمتی دارد؟

ارتودنسی ارزان

ارتودنسی ارزان

انواع ارتودنسی

درمان ارتودنسی شامل دو نوع ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک می باشد که هر کدام از آن ها زیرمجموعه های مربوط به خودشان را دارند. از انواع ارتودنسی های ثابت و یا سنتی می توان به نوع ارتودنسی های سرامیکی و فلزی اشاره کرد. در واقع می توان گفت یکی از راه های ارتودنسی ارزان استفاده از ارتودنسی نوع سنتی یا ثابت می باشد که در واقع از بریس های فلزی تشکیل می شوند که معمولاً کمترین هزینه را در مقایسه با ارتودنسی های دیگر دارند و اکثر مسائل را اصلاح می ‌کنند.

گرچه ظاهر جذابی ندارند و ممکن است شما را در حین خندیدن و یا صحبت کردن خجالت زده کنند؛ اما می توانند بهترین انتخاب برای درمان باشند. جنس ارتودنسی های ثابت شامل ارتودنسی با جنس استیل ضد زنگ و سرامیک به رنگ دندان و حتی به رنگ طلایی می‌باشد که معمولاً هر ۶ هفته یک بار پس از نصب، باید به پزشک مراجعه کرده و آن ها را ارزیابی کنید.

 

 

همچنین ارتودنسی های متحرک شامل ارتودنسی های فلزی و پلاستیکی می باشند که هر دو قیمت بسیار بالاتری نسبت به ارتودنسی های ثابت دارند. بنابراین جزو دسته ارتودنسی ارزان به حساب نمی آیند؛ ولی یکی از ویژگی های خیلی منحصر به فردی که دارند این است که همان طور که از نامشان پیداست، متحرک بوده و شما حین غذا خوردن و مسواک زدن می توانید آن را از دهانتان خارج کنید و پس از انجام موارد مربوطه، آن را دوباره داخل دهانتان و روی دندان‌هایتان نصب کنید.

استفاده از کیت های صاف کننده دندان

یکی از گزینه‌های ارتودنسی ارزان برای صاف کردن دندان‌ها، استفاده کردن از کیت های صاف کننده دندان می باشد. شما می توانید این کیت ها را در خانه استفاده کنید و برای اسکن دندان های خود نیازی به مراجعه به پزشک ندارید.

با سفارش دادن یک کیت صاف کننده در منزل، هر آنچه که شما نیاز دارید از طریق پست برایتان ارسال می شود؛ اما باید بدانید که کیت های خانگی خطرات مختلفی دارند که مهم ترین آنها این است که به این دلیل که شما ملاقات حضوری با یک متخصص ارتودنسی آموزش ‌دیده برای ارزیابی دندان هایتان ندارید، مسلماً ممکن است بعداٌ با مشکل مواجه شوید و یا حتی ممکن است کیت های خانگی نتوانند درست کار درمان را انجام دهند و تراز ها به درستی ایجاد نشود. به همین دلیل کیت های خانگی معمولاً برای موارد بسیار خفیف در مشکلات دندان استفاده می شود.

 

ارتودنسی ارزان

ارتودنسی ارزان

استفاده از روش کانتورینگ و باندینگ برای ارتودنسی

یکی دیگر از روش هایی که می توانید از آن به عنوان ارتود نسی ارزان یاد کنید، استفاده از گزینه کانتورینگ و باندینگ می باشد. با استفاده از این مورد شما می توانید دندان هایتان را بدون اینکه تغییری در وضعیت آن ها و روی لثه به وجود بیاید صاف تر به مرتب تر کنید. کانتورینگ و باندینگ شامل استفاده کردن از مواد کامپوزیتی برای ایجاد برخی از قسمت‌های دندان هستند که خالی است و یا به هر دلیلی کشیده شده و افتاده است.

پس از طریق این روش می ‌توان مشکل فاصله داشتن بین دندان ها را حل کرد. بنابراین دیگر نیاز نیست که هزینه زیادی برای ارتودنسی پرداخت کنید و مدت زمان طولانی نیاز به تحمل ارتودنسی روی دندان های تان داشته باشید.

ارتودنسی ارزان

ارتودنسی ارزان

چگونه می توان ارتودنسی ارزان تهیه کرد

نوع درمانی که ارتودنتیست شما برای شما تجویز می کند می تواند تفاوت زیادی در هزینه شما ایجاد کند. به عنوان مثال بریس های سنتی ممکن است به طور کلی مقرون به صرفه باشند؛ اما بریس های متحرک هم نیاز به مراجعه کمتر به پزشک دارند. بنابراین می توانند کمی هزینه‌های اضافه شما را کاهش دهند.

همچنین ارتودنتیست شما ممکن است بریس های زبانی را برای تان توصیه کند که می‌تواند در هنگام درمان ظاهر زیبایی را ایجاد کند؛ اما مسلماً جز دسته ارتودنسی ارزان به حساب نمی آیند و بسیار گران هستند. یکی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌های درمان، میزان اصلاح مورد نیاز برای دندان های بیمار می باشد. بیمارانی که برای مدت زمان کوتاه تری نیاز به استفاده از ارتودنسی دارند مسلماً نسبت به بیمارانی که باید یک تا سه سال تحت درمان قرار بگیرند، هزینه کمتری را متقبل می شوند.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که استفاده و پیدا کردن ارتودنسی ارزان نباید اولین و تنها هدف شما باشد. شما باید موارد مختلفی را برای درمان دندان هایتان در نظر بگیرید که قیمت آن باید جزء اولویت‌های آخرتان باشد.

به این دلیل که داشتن دندان های صاف تر می تواند لبخند شما را بهبود ببخشد، پاکسازی آنها راحت‌تر کند، اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و مشکلات ایجاد شده در دهان و لثه و درد فک را کاهش دهد. بنابراین می توان گفت که ستفاده از گزینه ارتودنسی ارزان جز آخرین اولویت برای درمان ناهنجاری های دندان قرار می گیرد.