ارتودنسی دو دندان جلو با قیمت های مختلف و شرایط پرداخت گوناگون توسط بهترین پزشکان انجام می شود. برای بهره مندی از این شرایط پرداخت ویژه در صورت نیاز، همین حالا اقدام کنید.

یکی از شاخه های دندانپزشکی که سال های زیادی است در بین عموم مورد توجه قرار گرفته است، ارتودنسی است. به کمک ارتودنسی، دندان و فکی که شکل نامناسبی داشته و در جای نامناسبی قرار گرفته اند، درمان می شوند. شاید از دیدگاه اول نافرمی دندان و فک مشکل جدی ایجاد نکند، اما مشکلات بسیار دیگری را به وجود خواهد آورد. برای همین، درمان و درست کردن آن از جمله واجب ترین کارهاست. پوسیدگی دندان، مشلات لثه، سر درد، گردن درد و …، از مشکلاتی است که نافرمی دندان و فک می تواند برای فرد ایجاد نماید.

شاید وقتی حرف از ارتودنسی می شود، تصور کنید که این روش درمانی تنها مناسب افرادی است که تمام دندان هایشان نافرم می باشد. در صورتیکه اینطور نبوده و می توان تنها یک یا چند دندان را هم با ارتودنسی درمان کرد. موضوع بحث در اینجا، ارتودنسی دو دندان جلو است که در بخش های بعدی مفصل راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

دلایل نیاز به ارتودنسی دو دندان جلو

خیلی از شما مایل هستید درباره دلایل نیاز به ارتودنسی دو دندان جلو بدانید. اول از هر چیز باید بگوییم که این دو دندان، رابطه بسیار زیادی با زیبایی شما دارند. اما این تنها دلیل ارتودنسی نبوده و دیگر دلایل این موضوع عبارت است از:

  1. فشار اعمال شده بر روی دندان ها: هنگامی که دندان های جلو کج بوده و در جای نامناسبی قرار گرفته باشند، در هنگام غذا خوردن، فشار زیادی به دندان ها وارد خواهد شد. این فشار سبب می گردد تا دندان ها زودتر از موعد آسیب ببینند.
  2. پوسیدگی دندان های دیگر: کج بودن و نافرم بودن دندان های جلو علاوه بر اینکه سبب آسیب رسیدن به خودشان می شود، باعث می گردد تا به دندان های دیگر هم فشار آورده و آنها را در معرض پوسیدگی قرار دهد.
  3. ایجاد مشکلات مرتبط با فک: وقتی دندان های جلویی کج باشد، سلامت فک و دهان به خطر می افتد. اینطور که استخوان های فک بعد از مدتی ساییده شده و مشکلات بزرگتری را به همراه خواهد داشت.

ارتودنسی دو دندان جلو

اهمیت ارتودنسی دو دندان جلو

حال که پیرامون دلایل ارتودنسی دو دندان های جلو صحبت شد، بی شک متوجه میزان اهمیت این روش درمانی شده اید. پس اگر به زیبایی خود اهمیت می دهید، اگر سلامت فک و دهان برایتان مهم است، اگر می خواهید دیگر دندان هایتان سالم باشد، سعی کنید در صورت نیاز، اولین فرصت را به درمان و انجام ارتودنسی اختصاص دهید.

لازم به ذکر است که شاید در ابتدا این مشکل چندان حاد نباشد، اما به مرور زمان به مشکلات جدی تری تبدیل خواهد شد که اصلاً ارزش ریسک کردن و به تعویق انداختن را نخواهد داشت.

شاید فکر کنید که برای ارتودنسی کردن دو دندان جلو، تنها براکت بر روی آن ها قرار گرفته و ظاهر زیبایی نخواهید داشت. اما سخت در اشتباهید. زیرا این روش درمانی بر روی تمامی دندان های شما انجام شده و به منظور بهبود کامل، براکت بر روی همه دندان های جلو و عقب شما قرار می گیرد.

در بازه زمانی که شما درمان و ارتودنسی دندان هایتان را انجام می دهید، ممکن است نیاز به روش های درمانی مکمل هم داشته باشید که این با تشخیص پزشک انجام می شود.

 

قیمت ارتودنسی در سال 99

قیمت ارتودنسی را نمی توان یک هزینه مشخصی اعلام کرد. زیرا عوامل موثر بسیاری وجود دارد که مدام قیمت ها را تحت تاثیر قرار می دهد. مثلاً:

  1. پکیج بهداشتی دهان و دندانی که در آغاز دوره ارتودنسی ارائه می شود، بسته به نوسان بازار تغییراتی به همراه خواهد داشت.
  2. ممکن است در طول درمان نیاز به شیوه های درمانی مکمل هم باشد که آن ها خود دارای هزینه جداگانه هستند.
  3. شدت مشکلی که دندان و فک بیمار دارد، هزینه ارتودنسی را کم یا زیاد خواهد کرد.
  4. نوع ارتودنسی انتخابی توسط بیمار و یا به تشخیص پزشک، رابطه مستقیمی با قیمت ارتودنسی دارد.

و غیره.

اما اگر می خواهید به صورت دقیق و با جزئیات از قیمت ارتودنسی در سال 99 مطلع شوید، باید با مطب دندان پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند در ارتباط بوده و لیست قیمت و تعرفه های آن ها را دریافت نمایید.

توجه داشته باشید که بسته به میزان تخصص دندان پزشک ممکن است قیمت ها تا حدی کم و زیاد باشد. البته باید گفت که درباره امور درمانی، قیمت چندان از اهمیت بالایی برخوردار نیست و کیفیت خدمات مهم است. سعی کنید دندان پزشکی را برای انجام کارهای ارتودنسی انتخاب کنید که از کیفیت کار وی باخبر بوده و مراجعه کنندگان قبلی از کار وی راضی بوده اند.

ارتودنسی دو دندان جلو

مدت زمان ارتودنسی برای دو دندان جلو چقدر می باشد؟

مدت زمان ارتودنسی برای دو دندان جلو را نمی توان دقیق اعلام کرد. زیرا شدت مشکل، نوع انتخابی ارتودنسی و … دارد. مثلاً اگر مشکلات دندان شما حاد نیست، توصیه می شود از ارتودنسی شش ماهه استفاده کنید. البته باید بیان کرد که این بازه زمانی اعلامی، یک بازه زمانی میانگین است که رسیدن به نتیجه دلخواه در برخی از افراد ممکن است کمتر از 6 ماه باشد و در برخی از افراد بیشتر از 6 ماه.

دیگر روش، روش ارتودنسی معمولی است که آن هم میانگین چیزی حدود 1.5 الی 2 سال به طول می انجامد.

بد نیست بدانید که بهترین سن برای ارتودنسی دندان چه زمانی است. همانطور که گفته شد، بهتر است قبل از اینکه کجی دندان سبب بروز مشکلات جدی فک و دهان شود، برای ارتودنسی اقدام نمایید. اگر از 8 سالگی تا قبل از بلوغ برای ارتودنسی دندان ها اقدام کنید، به بهترین نتیجه دلخواه دست خواهید یافت. اما اگر شرایطش را نداشته و بودجه مورد نیاز برای ارتودنسی را در اختیار نداشتید، نگران نباشد. زیرا در سن های بالاتر هم امکان ارتودنسی کردن دندان ها وجود دارد، اما رسیدن به نتیجه دلخواه ممکن است کمی طول بکشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به ارتودنسی و شرایط پرداخت، بهتر است با مشاورین ما در تماس باشید تا بتوانند بهترین راه حل درمانی را به شما پیشنهاد دهند.